НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###РПЛ. 23 тур. Локомотів не дотискає Спартак, Широков перестрілює Кубань, легка прогулянка армійців ###

CSKA MoskvaХимки. Стадіон: "Арена Химки". 4000 глядачівVolga Nizhniy Novgorod
Арбітр: Владімір Казьмєнко (Ростов-на-Дону)
Голи: Зоран Тошич 5, Алан Дзаґоєв 7, Понтус Вернблом 69
ЦСКА: Іґорь Акінфєєв, Маріо Фернандес, Понтус Вернблом, Сєрґєй Іґнашевіч, Зоран Тошич (Дмітрій Єфрємов 89), Алан Дзаґоєв, Ахмед Муса (Константін Базєлюк 90+1), Расмус Эльм, Васілій Бєрєзуцкій, Ґєорґій Щєнніков, Сейду Думбия (Георгі Міланов 79)
"Волга": Михаіл Комаров, Марцин Ковальчик, Андрєй Каряка, Дєніс Колодін, Алєксандр Шулєнін (Лутон Шелтон 44), Дмітрій Сичьов, Артур Міносян (Артур Саркісов 71), Адріан Ропотан (Роман Концедалов 38), Мулумба Мукенди, Мілан Родич, Леандро
Попереджені: Алан Дзаґоєв 41, Іґорь Акінфєєв 63 - Артур Міносян 21, Дмітрій Сичьов 73, Артур Саркісов 73, Андрєй Каряка 83
Вилучений: Алан Дзаґоєв 41

Без – Калитвинцева, вже – з Талалаєвим, «Волга» провалила чергову гру. В дебюті матчу ЦСКА вдалися дві разючі атаки, завершувачами яких виступили Тошич та Дзаґоєв. Атака за атакою, момент за моментом – і все це на половині гостей.

Так було аж до чергового вилучення Дзаґоєва. Черговий проступок колись найперспективнішого гравця Росії стався у центрі поля, коли півзахисник ледь не розтрощив коліно опонента у боротьбі за м'яч. Друга жовта картка – заслужений достроковий відпочинок.

Граючи в меншості, деякий час армійці витратили на тактичну перебудову, при цьому якісного зламу у діях волжан глядачі не дочекалися. Ударний період гри гостей – п'ятихвилинка в середині другого тайму, яка закінчилися двома першими й останніми ударами в отвір хазяйських воріт.

Остаточно заспокоїв гру гол Вернблома, який добив м'яч у ворота після удару співвітчизника Ельма та скидки головою Бєрєзуцкого. ЦСКА - вже у трійці лідерів!

Kuban KrasnodarКраснодар. Стадіон: "Кубань". 15 742 глядачаFK Krasnodar
Арбітр: В'-ячеслав Харламов (Москва)
"Кубань" - "Краснодар" 1:3
Голи: Лоренсо Мельгарехо 14 - Роман Широков 41, Арі 51, Роман Широков 79
"Кубань": Алєксандр Бєлєнов, Шандан, Анхель Деальберт, Артур Тлісов (Нікіта Бєзліхотнов 76), Шарль Каборе, Максим Жавнерчік, Антон Соснін, Станіслав Манолєв (Георге Букур 61), Лоренсо Мельгарехо, Роман Бугаєв, Івелін Попов
"Краснодар": Андрєй Сініцин, Алєксандр Мартиновіч, Артур Єнджейчик, Андреас Гранквіст, Павєл Мамаєв, Арі (Ніколай Комлічєнко 89), Вандерсон (Євгєній Шипіцин 90+3), Роман Широков, Віталій Калєшин, Жоаозіньйо, Марсиу Абреу (Юрій Ґазінскій 90+3)
Попереджені: Артур Тлісов 23, Станіслав Манолєв 43 - Вандерсон 23, Арі 71, Марсиу Абреу 74, Роман Широков 78

У краснодарському дербі рівна гра протривала до початку другої половини. Перестрілка у першому таймі убитих не виявила – голи Мельгарехо та Широкова засвідчила про баланс сил двох «армій». Стабільно важку проблему з вістрям цього разу Гончаренко вирішував через використання на позиції нападника лівого захисника (!) з Парагваю. Хитре рішення полководця «зелено-жовтого» «Краснодару» матеріалізувалося у забитий м'яч і декілька вірних не використаних моментів.

У генеральній битві переможець був однозначний. Від матчу до матчу додає ударна сила «биків» - завдяки ромбу Жоазіньйо-Широков-Арі-Вандерсон військо екс-тренера "Карпат" здійснило смертельні для противника маневри. Натомість «Кубань» знову не знайшла протидію додатковій мобілізації сил суперника – ні дії рядових «солдатів», ні рішення «генерального штабу» Кононова переломити хід подій не змогли.

Rubin KazanКазань. Стадіон "Рубін", поле №1. 3271 глядачFK Rostov
Арбітр: Сєрґєй Лапочкін (Санкт-Петербург)
"Рубін" - "Ростов" 1:2
Голи: Сердар Азмун 3 - Тімофєй Калачьов 32, Джано Ананідзе 44
"Рубин": Сєрґєй Рижиков, Соломон Кверквелія, Владіслав Кулік (Юрій Нестеренко 90+6), Павєл Моґілєвєц, Марко Девич (Ґєорґій Нуров 86), Сєрґєй Кісляк, Каміль Муллін (Дмітрій Торбінскій 63), Роман Єрьомєнко, Сесар Навас, Ґьокденіз Караденіз, Сердар Азмун
"Ростов": Стіпе Плетикоса, Тімофєй Калачьов, Віталій Дьяков, Ігор Худоб'-як, Гуелор Канга Каку (Ґєоргій Ґабулов 86), Артьом Дзюба, Баштуш (Сіянда Ксулу 55), Азім Фатуллаєв, Хрвойє Милич, Арсєній Лоґашов, Джано Ананідзе (Дмітрій Полоз 67)
Попереджені: Сердар Азмун 26, Дмітрій Торбінскій 77 - Гуелор Канга Каку 57, Джано Ананідзе 59, Віталій Дьяков 63, Стіпе Плетикоса 90+3
Вилучений: Сєрґєй Рижиков 90+5

Кинувшись на ворота гостей з перших хвилин, господарі, до свого приємного здивування, виявили нездатність «Ростова» стримувати шквал атак на свої володіння. За декілька атак «Рубіна» рахунок відкрив Азмун – в іранського нападника був час зупинити м'яч, озирнутися навколо себе і навіть поговорити з партнерами про погоду у місті. Замість останнього Сердер відправив круглого у ближній кут пасивного суперника.

Швидкий гол зіграв з «Рубіном» злий жарт. Іскри атак господарів потроху затухали, аж поки ростовці не перехопили ініціативу остаточно. Своїми шансами «Ростов» скористався більш дбайливо – цього разу реалізація не підвела хлопців Божовича. Провалився проблемний фланг захисту казанців – на правому фланзі раз по раз провалювався Кулік, звідси прийшли два м'ячі гостей. Калачьов та Ананідзе, скориставшись позиційними помилками захисників, повели на перерву свою команду в ранзі лідера.

Знайти свою гру у другому таймі «Рубін» не зміг. Як засіб досягнення результату навала на ворота Плетикоси більше не працювала – захист «Ростова» діяв злагоджено й виглядав цільним. Коли й це не допомагало, господарі пробивали повз ворота. Натомість одна з контратак на останній хвилині призвела до народження в матчі присмаку скандальності – за нібито фол останньої надії з поля був вилучений Рижиков. Фокус у тому, що нападника гостей Дзюбу голкіпер збірної Росії просто не чіпляв...-

FK Tom TomskТомськ. Стадіон: "Труд". 4550 глядачівDinamo Moskva
Арбітр: Алєксандр Єґоров (Саранськ)
"Томь" - "Дінамо" 1:3
Голы: Владімір Риков 48 - Алєксандр Кокорін 51, Кевін Кураньї 64, Алєксєй Іонов 87
"Томь": Петр Вашек, Євґєній Башкіров (Адам Пінтер 82), Ґабріель Мурєшан, Павєл Іґнатовіч, Павєл Нєхайчік (Іґорь Портнягін 73), Живко Міланов, Максім Бордачьов, Ян Голенда, Владімір Риков, Мартин Йіранек, Кірілл Панчєнко (Павєл Ґолишев 70)
"Дінамо": Владімір Ґабулов, Алєксєй Козлов, Юрій Жирков (Балаж Джуджак 83), Франко Тейшейра Дуглас, Артур Юсупов, Алєксандр Кокорін (Павєл Соломатін 89), Владімір Ґранат, Кевін Кураньї (Владімір Дядюн 69), Іґорь Дєнісов, Кристофер Самба, Алєксєй Іонов
Попереджені: Алєксєй Козлов 42, Кевін Кураньї 64

Для перемоги підопічні Петреску затратили мінімум сил. Пропустивши зі стандарту, «біло-блакитні» у прогулянковому темпі та стилі, діловито й невимушено, довели свою перевагу. Усі м'ячі «Дінамо» прийшли з флангів – відмінно зіграли крайні півзахисники та беки гостей. Кевін Кураньї, забивши після навісу Іонова, міг і мав оформлювати той же хет-трик, однак влучав то у стійку, то у пташок. «Дінамо» продовжує гонитву за двома лідерами.

Lokomotiv MoskvaМосква. Стадіон: "Локомотів". 28 800 глядачівSpartak Moskva
Арбітр: Міхаіл Вілков (Нижній Новгород)
"Локомотів" - "Спартак" 0:0
"Локомотів": Ілья Абаєв, Майкон, Алєксандр Шешуков, Ведран Чорлука, Алєксандр Самєдов (Максім Ґриґорьєв 82), Ян Дюріца, Віталій Денисов, Даме Н'-Дойє (Роман Павлючєнко 85), Роман Шишкін, Рєнат Янбаєв, Сєргєй Ткачьов (Магомед Оздоєв 85)
"Спартак": Андрій Дикань, Сєргєй Бризґалов, Сєрґєй Паршивлюк, Тіно Коста, Рафаел Каріока (Ромуло 86), Дєніс Ґлушаков, Юра Мовсісян (Павєл Яковлєв 83), Араз Озбіліз, Хосе Хурадо, Дмітрій Комбаров, Євгєній Макєєв (Сальваторе Боккетті 79)
Попереджені: Віталій Денисов 40, Роман Шишкин 73 - Сєргєй Бризґалов 23, Тіно Коста 45+1, Рафаел Каріока 51, Дмітрій Комбаров 53

Бойова нічия у Москві

FK Amkar PermПерм. Стадіон: "Зірка". 14 165 глядачівZenit St. Petersburg
Арбітр: Віталій Мєшков (Дмитров)
"Амкар" - "Зєніт" 1:2
Голи: Максім Канунніков 18 - Доменіко Крішито 49, Алєксандр Кєржаков 54
"Амкар": Сєргєй Нарубін, Януш Гол (Константин Васильєв 57), Благо Георгієв, Захарі Сіраков, Алєксандр Коломєйцев, Дмітрій Бєлоруков, Дам'-ян Збожень (Джамалдін Ходжаніязов 60), Мартин Якубко (Георгі Пеєв 67), Фегор Огуде, Тома Фібель, Максім Канунніков
"Зєніт": Юрій Лодигін, Доменіко Крішито, Ніколас Ломбертс, Халк, Данні (Кристіан Ансальді 88), Алєксандр Кєржаков (Іґорь Смольніков 82), Нету, Олег Шатов (Алєксандр Рязанцев 24), Алєксандр Анюков, Аксель Вітсель, Анатолій Тимощук
Попереджені: Доменіко Крішито 84, Юрій Лодигін 90+2

На рахунку команд різні тайми. Якщо першу половину за грою та результатом виграв «Амкар», то в другому таймі домінував «Зєніт». Претендентом на гол туру буде, як здається, випадкове взяття воріт від Кануннікова – екс-гравець «бомжів» наважився на удар шведою у дальній кут і здивував не тільки себе.

Варто було гостям додати у швидкості, як перм'яки посипалися. Почергові провали на флангах захисту призвели до дзеркально схожих голів Крішито та Кєржакова. На рахунку нападника збірної Росії також гольова передача у випадку першого взяття воріт.

Проблему опорного півзахисника Боаш вирішив радикально. Згодилися старі-нові методи – португалець повернув у склад українського «хвилеріза» Анатолія Тимощука. Приємно, що капітан збірної України відіграв так само тривало (увесь матч), як і якісно – на полі був той самий, Тимощук часів першого приходу в «Зєніт».

Перша домашня поразка «Амкару» у нинішній першості.

FK UralЄкатеринбург. Футбольний манеж "Урал". 2830 глядачівAnzhi Makhachkala

Арбітр: Алєксєй Ніколаєв (Москва)

"Урал" - "Анжи" 2:1

Голи: Спартак Ґоґнієв 10, Аєлксандр Єрохін 41 - Алєксандр Єпуряну 85
"Урал": Ніколай Заболотний, Владімір Хозін, Чісамба Лунгу, Сьолві Оттесен, Алєксандр Данцев, Спартак Ґоґнієв, Алєксандр Новіков, Херсон Асеведо (Андрєй Бочков 89), Артьом Фідлєр, Владімір Коман, Алєксандр Єрохін
"Анжи": Міхаіл Кєржаков, Алі Гаджибєков, Ґіа Ґріґалава, Алєксандр Єпуряну, Каміль Аґаларов, Олександр Алієв, Фьодор Смолов (Ісламнур Абдулавов 67), Дініяр Білялєтдінов, Карлен Мкртчян, Оділ Ахмедов, Ілья Максімов (Сердер Сердеров 46)
Попереджені: Сьолві Оттесен 50 - Алєксандр Єпуряну 55

Як і очікувалося, матч пройшов під диктовку господарів штучного покрову єкатеринбурзького манежу. Поки гості пристосовувалися під особливості газону, уральці встигли провести гольову атаку. Кращий гравець матчу Херсон Асеведо вперше у матчі прошив захист «Анжи» прихованою передачею і зробив усе для того, щоб партнеру залишалося лише просунути мяч повз голкіпера Кєржакова. Бомбардир господарів Спартак Ґоґнієв не схибив. 1:0.

Повторити вдалий трюк вдруге Асеведо зумів під кінець тайму, коли віддав свою третю гольову передачу в нинішній першості РПЛ. Лівий півзахисник помітив забігання Єрохіна і ніби накинув тому мяч рукою – довгов'язому хавбеку лишалося філігранно підправити ювелірний шедевр чилійця, що той і зробив.

До численних шансів збільшити рахунок в уральців забрів і момент «Анжи» - це незабивний Смолов знов не зняв гольове прокляття, коли не зумів переграти Забалотного після не менш симпатичного пасу Білялєтдінова.

Загострив ситуацію гол під кінець матчу, коли Єпуряну використав помилку Заболотного на виході й проткнув мяч головою повз суперників.

В цілому не змінили хід гри і тактичні ходи Гаджиєва – заміни досвідченого наставника не спрацювали. «Анжи», як і Олександр Алієв, провалив другу гру поспіль.